• Referencje

  Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w warsztacie „Efektywnie szukam pracy”. Przede wszystkim  jestem pod wrażeniem profesjonalizmu, z jakim Małgosia przygotowała zarówno treść, jak i wszystkie szczegóły łącznie z zaplanowanym lunchem i materiałami. Cały kurs uporządkował wiele rzeczy w mojej głowie w różnych kwestiach: przede wszystkim potrafię lepiej określić, jaką pracę chciałabym wykonywać, w jakim kierunku chciałabym się rozwijać zawodowo oraz określić realność swoich planów.  Dowiedziałam się, jak mogę lepiej się zaprezentować przyszłym pracodawcom zarówno w dokumentach takich jak CV i list motywacyjny, oraz na samej rozmowie kwalifikacyjnej. Stworzyłam plan działania na najbliższe tygodnie. Małgosia jest osobą kompetentną i dobrze przygotowaną zawodowo do swojej pracy, a poza tym sympatyczną i życzliwą swoim klientom.
  Klientka

  Małgorzata jest tą osobą, która niezwykle taktownie wkroczy w Wasze życie i w profesjonalny sposób pomoże uprzątnąć skutki emocjonalnego tornada czy innego kryzysu, swoją mądrością rozświetli drogę ku lepszej przyszłości, trafiając w samo sedno Waszych potrzeb. Wyrazy wdzięczności!!!
  Klientka

  Małgosia jest fenomenalnym słuchaczem, siłą spokoju, zadaje trafne pytania, które pozwalają odkryć ważne aspekty, spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. To wszystko dało mi odwagę do rozpoczęcia drogi, której się obawiałam, podjęcia rozmów, których się krępowałam. Uwierzyłam, że mogę, że dam radę… i zrobiłam to. Gosiu dziękuję. Klientka

  Gosia to coach z powołania. Ma w sobie niesamowity spokój oraz uważność na klienta, jak również dar budowania atmosfery opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie, co sprzyja efektywnej pracy. Praca z Gosią to zaproszenie do odkrywania w sobie potencjału oraz zasobów, jakie w nas drzemią.
  Współpracowniczka

  Miałam niespotykaną okazję uczestniczyć w sesjach coachingowych, obejmujących 10 spotkań, prowadzonej przez coacha życia, kariery i międzykulturowego, Panią Małgorzatę Filipowicz.

  Od pierwszego spotkania zrobiła wrażenie ciepłej i profesjonalnej osoby, której można spokojnie powierzyć swoje sprawy i siebie. Poczucie bezpieczeństwa i zaufania, które towarzyszyło w czasie wszystkich sesji, dało się odczuć już przy pierwszym kontakcie.

  Nie mogłam sobie wymarzyć lepszych sesji. Ktoś mądry powiedział, że jeśli przeżywasz kryzys, to musisz się: zatrzymać, rozejrzeć uważnie wokół i zrobić porządek, by ruszyć do przodu. Razem z Panią Małgorzatą zatrzymałyśmy się i przyjrzałyśmy dokładnie wszystkim najważniejszym aspektom mojego życia i mojej sytuacji, która wydawała mi się zupełnie „nie do ruszenia”, ponieważ byłam w trudnym momencie mojego życia, niezadowolona i nieusatysfakcjonowana z wielu jego aspektów i potrzebująca fachowych narzędzi i porady, jak uporać się z życiowym bałaganem. Byłam niemal pewna, że utknęłam w martwym punkcie. Sesje od samego początku przebiegały na wysokim, profesjonalnym poziomie, pozwoliły na rzetelną i obiektywną ocenę mojej sytuacji, czego nie byłabym w stanie zrobić sama.

  Jestem zachwycona nie tyle samym zjawiskiem coachingu i jego narzędziami, ponieważ o tym, wiedziałam już nieco wcześniej, co sposobem pracy, rozmowy i wsparcia, które prezentuje Pani Małgorzata. Jest uważnym słuchaczem, pełnym cierpliwości, zwłaszcza dla osoby, takiej jak ja, z tendencją do gadulstwa. Zadaje niezwykle trafne pytania i dochodzi w trakcie sesji do sedna problemu, dzięki wrodzonej intuicji i przenikliwości.W sposób niezwykle taktowny i wyważony zwraca uwagę klienta, na to, co trzeba zmienić, ale gdy trzeba, mówi stanowczo i otwarcie, bez koloryzowania i tuszowania spraw niewygodnych. Poruszyłyśmy w trakcie sesji również bolesne dla mnie tematy, w sposób, który nie naruszył w żadnej mierze mojej godności. Cieszę się, że bardzo skomplikowane aspekty z mojej przeszłości wynikły w trakcie spotkań, ponieważ dzięki Pani Małgorzacie zostały naświetlone i wyczyszczone, na tyle na ile pozwalają narzędzia coachingu.

  W ciągu zaledwie 10 spotkań Pani Małgorzata omówiła ze mną i uporządkowała najważniejsze kwestie z mojego życia, poczynając od spojrzenia z lotu ptaka, przez rzetelną, dokładną analizę, aż do sformułowania konstruktywnych wniosków końcowych.

  Wychodzę z sesji z dużo większym spokojem, nadzieją i wiarą na przyszłość, bogata w niezwykle cenne wskazówki i informacje, potrzebne do kreowania swojego życia, co więcej Pani Małgorzata wkładając ogrom pracy, wiedzy i doświadczenia w te spotkania, sprawiła wrażenie, jakbym tę pracę wykonała niemal sama. Czyli nasza owocna współpraca w trakcie sesji dała mi nie tylko konkretne rozwiązania i ogrom twórczych pomysłów, ale również morze energii, wiary w siebie i co ważniejsze, poczucie sprawczości i panowania nad własnym życiem. Dzięki Pani Małgorzacie okiełznałam chaos mojego życia i z pewnością siebie i optymizmem patrzę w przyszłość.
  Klientka

  Znam Małgosię z czasów, gdy obie pracowałyśmy kilka lat w jednej redakcji. Małgosia jest osobą odpowiedzialną i sumienną, a także ciepłą, pozytywną, wykazującą się zrozumieniem i akceptacją wobec innych ludzi. Mimo swojej delikatności potrafi być stanowcza, gdy sytuacja tego wymaga. Umie pracować samodzielnie, w skupieniu, czemu sprzyja Jej spokój, jak również w zespole i wtedy jest pełna energii. Jest koleżeńska i pomocna. Małgosia ma szerokie horyzonty, jest nastawiona na rozwój i doskonalenie się, ciekawa nowych rzeczy, z entuzjazmem podchodzi do wyzwań i angażuje się w to, co robi. Jestem przekonana, że odnajduje się także w coachingu, bo umie doradzić, nauczyć, zmotywować.
  Współpracowniczka